Vízvezeték-szerelés - www.lakasrenovalas-a-tol-z-ig.hu

Tartalomhoz ugrás
A 10 legfontosabb ok, amikor szerelőt kell hívni
  • 1. A mosogatóban a víz lassan folyik le
  • 2. A víznyomása gyenge
  • 3. Súlyos visszaáramlási probléma
  • 4. Zúgó hangja van a víznek
  • 5. Nincs víz
  • 6. A víz kifolyik, de nem melegszik fel
  • 7. A csövek szétrepedtek
  • 8. Új készülék beszerelése
  • 9. A WC tartálya állandóan folyik
  • 10. Átázik vagy vízben áll a lakás
Miért ne csináljuk magunk!
Sok olyan dolog van az életben, amelyeket magunk is meg tudunk oldani, de a vízvezeték-szerelés nem tartozik ezek közé. Ha nincs megfelelő képzettségünk, vagy több éves gyakorlati tapasztalatunk e téren akkor – a legjobb esetben is –, csak találgatni fogunk a megoldást illetően. Ez nemcsak megnehezítheti a dolgokat, hanem biztonsági kockázatot is jelenthet. Számtalan biztonsági szempontot kell szem előtt tartani, amikor egy vízvezeték-szerelési munka kellős közepén vagyunk. Ezért az éjszaka közepe nem éppen a legideálisabb idő arra, hogy a sötétben babráljunk zseblámpával és egy csavarhúzóval a kezünkben a kifolyt vízben állva. Ebben az esetben legbölcsebb, ha azonnal vízvezeték-szerelőt hívunk. Ha ezt választja, biztos lehet benne, hogy a megoldás úton van.
Olvassa el, hogy megtudja, melyik az a 10 jel, amikor biztosan vízvezeték-szerelőt kell hívni!
Éjfélkor a konyhai csapból kiszűrődő dörömbölés csak egy dolgot jelenthet: szivárgás van. Ha saját magunk próbáljuk megoldani a problémát, az csak tovább súlyosbíthatja a helyzetet. Ami úgy kezdődik, mint egy apró vízcsepp a fürdőszobai mosdókagyló alatt, abból gyorsan „Niagara-vízesés” szintű katasztrófa válhat, ha nem tudjuk, mit csinálunk. Szerencsére vannak szakértők, mint mi is, akik ehhez értenek.
1. A mosogató vagy a kád lassan ürül
Amikor zuhanyozunk és olyan érzésünk van, mintha egy gyerekmedencében lennénk. Mosogatás közben könyékig megtelik a víz a mosogatóban, és nem folyik le. Ha igen, akkor vízelvezetési probléma lehet. Bár sok ok lehet, a dolog lényege, hogy valami eltömíti a vízvezetéket. A gyerekjátékoktól kezdve az élelmiszer-hulladékig bármi megakadhat a csövekben, és nem fogjuk tudni, mert nem látunk bele a sötét lefolyóba. Egy vízvezeték-szerelő viszont egy speciális szerszámmal el tudja hárítani a dugulást.
2. Gyenge a víznyomás
Előfordul, hogy akár fél óráig is a zuhany alatt kell állni, hogy lefürödjünk. Ezért gyakran a gyenge víznyomás a felelős, és a vízszámlánk is magasabb lehet. Ebben az esetben valószínűleg egy kis dugulás van a csap levegőztetőjében, és ez megakadályozza, hogy a víz teljesen kifolyjon belőle, még akkor sem, ha a csapot teljes kapacitásra állítjuk. Ez a probléma egyszerűnek tűnhet. Sokan valami kicsi és éles tárggyal átszúrják a levegőztető apró lyukait, és azt gondolják, elhárul a dugulás, és minden megoldódik! Ha ezt bárki megpróbálja, akkor még nagyobb károkat okozhat a csap belsejében – akár szivárgást is okozhat. Ehelyett hívjuk a vízvezeték-szerelőt, aki gyorsan és hatékonyan meg tudja oldani a problémát.
3. Súlyos, visszaáramlási probléma
Ha azt látjuk, hogy az undorító szennylé visszafolyik a mosdóból a fürdőszoba csempéjére, vagy a mosogatóból a konyha kövezetére, aminek semmiképpen sincs rózsakert szaga van, és nem megy le, akkor biztos, hogy szerelőt kell hívni, aki el tudja zárni a fő vízszelepet, és azonnal megoldja a problémát. A visszaáramlásnak viszonylag egyszerű kiváltó oka van, ha például az otthonában a víznyomás bármilyen okból lecsökken, ez megfordíthatja a víz áramlási irányát.
4. Zúgó hangja van a víznek
Ha a vécéje gurgulázni kezd, vagy amikor elkezd zuhanyozni és a gégecsőből fura hangok jönnek, akkor biztos, hogy valami nincs rendben. Előfordulhat, hogy a lefolyó eltömődik, és a víz beszorul a csapba, akkor szakember segítségére lesz szükség. Miért? Lényegében a gurgulázó rendszer levegőt keres. Ilyenkor legjobb elzárni a vizet, és vízvezeték-szerelőt hívni, mielőtt a probléma súlyosbodna.
5. Nincs víz
Vitathatatlanul nincs is elkeserítőbb annál, mint amikor kinyitjuk a csapot a mosogatónál, és meglepődve látjuk, hogy semmi sem jön ki belőle. Számos oka lehet annak, hogy miért nem jön a víz. Valahol ismeretlen eredetű dugulás vagy akár szivárgás is lehet. A vízvezetékek nagy része a falak mögött van elrejtve. Ez azt jelenti, hogy nem fogjuk tudni megmondani, hol lehet a hiba. Egy vízvezeték-szerelő azonban diagnosztikai eszközök segítségével segíthet megtalálni a probléma forrását, és gyorsan kijavíthatja azt.
6. A víz folyik, de nem melegszik fel
A fürdéstől a mosásig a meleg víz hozzátartozik a mindennapi kényelemhez, és csak akkor vesszük észre, hogy fontos, ha nincs. Legtöbbször a meghibásodott vízmelegítő okozza a meleg víz hiányát, de előfordulhat, hogy a rendszer teljesen lemerült, vagy csak egy kis karbantartást igényel. Akárhogy is, a legjobb, ha egy vízvezeték-szerelőt és egy HVAC-technikust is (fűtés, szellőzés és légkondicionálás) kihívunk, hogy diagnosztizálják a problémát. Ezek a rendszerek tartalmazhatnak elektromos és gáz problémákat is, amelyeket szakemberre kell bízni, hogy csökkentsék a kockázatokat.
7. A csövek szétrepedtek
Különösen a téli hónapokban fordul elő, a csövek szétrepedhetnek, amikor a vezetékben lévő víz megfagy. Ez jelentős vízkárt okozhat, ha nem reagálunk azonnal. Előfordulhat, hogy mi magunk nem tudjuk megállapítani, hogy mely csöveket érinti, de a vízvezeték-szerelő igen. Ő meg tudja állapítani, hogy a cső kiszakadt-e a fal mögött, vagy csak szivárog a víz a csőből.
8. Új készülékek beszerelése
Amikor nagyobb készüléket, például hűtőszekrényt, mosógépet, új mosogatót vagy mosogatógépet akarunk beszerelni egy helyre, nem bölcs dolog a barkácsolást választani. Miért? A beszerelési folyamat bonyolultabb és összetettebb, mint gondolnánk. A különféle eszközök csatlakoztatása a vízvezeték-rendszerbe, beleértve a lefolyókat és a vízvezetékeket, képzett munkaerőt igényel, aki mindent zökkenőmentesen tud csatlakoztatni. Így, amikor eljön a használatuk ideje, biztosak lehetünk benne, hogy a legjobb állapotban vannak.
9. A WC tartálya egyfolytában ereszt
Ez egyike azoknak a problémáknak, amikor sokáig észre sem vesszük, hogy a tartályból megállás nélkül csordogál a víz, mivel nem kelt nagy zajt. Ha folyamatosan töltődik víz a tartályban, ez megnöveli a vízszámlát. Ha a tartályban levő tömítés, amely összeköttetésben áll a csészével, bármilyen módon megsérül, akkor a víz szivároghat, és ez jelzi a tartálynak, hogy folyamatosan töltse fel újra és újra. A vízvezeték-szerelő orvosolni tudja ezt a problémát.
10. Átázik vagy vízben áll a lakás
Ha a lakásban valahol átázás van, a jó vízvezeték-szerelő képes lesz kiszúrni a szivárgás eredetét, ami segíthet megszüntetni az esővizet vagy más lehetséges okokat. Ne feledjük, hogy a problémát azonnal kezelni kell, mert a baktériumok szeretnek nedves környezetben szaporodni. Ez azt jelenti, hogy a penész is számos légúti egészségügyi problémát okozhat.
 
Írjon vagy hívjon
Vissza a tartalomhoz