Hő- és hangszigetelés - www.lakasrenovalas-a-tol-z-ig.hu

Tartalomhoz ugrás
PROFESSZIONÁLIS MUNKÁINK
Külső-belső hő- és hangszigetelés

Miért van szükség külső vagy belső hőszigetelésre, vagy mindkettőre!
Egy  szigeteletlen ház hozzávetőlegesen veszít a hőjéből attól függően, hogy milyen típusú házról vagy lakásról van szó, illetve mikor és milyen módon épült, aszerint változnak, de igaz mindegyikre, hogy:
              
  • hőjének 25%-a a tetőn keresztül távozik
  • 33% a falakon keresztül
  • 15% a padlón keresztül
  • 15% a mennyezeten keresztül
  • 20% az ablakon keresztül.

A hőveszteség túlnyomó többsége (körülbelül 58%) két területen, a tetőn és a falakon át távozik.
Hőszigetelés
Nem nehéz belátni, hogy a falak és a tető szigetelése miért csökkentheti  jelentősen a fűtés költségeit, és ez meglehetősen megfizethető és  könnyen kivitelezhető.

Hogyan működik a szigetelés:
Nagyon fontos megérteni a szigetelés működését, ha esélyt szeretne adni arra, hogy a helyzetének leginkább megfelelő szigeteléstípust válassza ki. Új otthon építésekor vagy jelenlegi lakásának felújításakor a szigetelés mértékét mindig az épületfelügyelet határozza meg. Mindig növelheti az általuk javasolt mennyiséget, ha még tovább szeretné csökkenteni hőveszteségét. A  modern szabványok már meglehetősen költséghatékonyak a szigetelés szempontjából, de a hagyományosan építők és szigetelő cégek nem használnak párazáró réteget vagy légtelenítő membránt a szigeteléskor, így mindig van mód a szigetelés hatékonyságának javítására, függetlenül az otthonának korától.

A legjobb szigetelési módok a felújításkor:
A szigetelés két fő területe a tetőtér és a falak, de fontolóra kell venni a földszintek szigetelését is. De  még ezeken a területeken is sok különböző fal- és tetőszerkezet  létezik, és ezek mindegyike eltérő követelményeket támaszt a szigeteléssel kapcsolatban. És  ne felejtsen el egy párazáró réteget is feltenni a szigetelés meleg oldalára, és egy légtelenítő membránt a szigetelés hideg oldalára. A párazáró korlátozza a szigetelésbe jutó vízgőz mennyiségét, megakadályozva ezzel a faanyag esetleges  korhadását.

Legjobb tetőtéri szigetelés:
  • Melegtető – ez a tetőburkolat alsó szigetelése (a szarufák), ami lehetővé teszi a hő bejutását a tető üregébe, innen a „melegtető” elnevezés.
  • Hidegtető – ennél a típusnál a helyiségek mennyezetének tetejére (vagy a gerendák közé és tetejére) helyezik el a szigetelést.
Hagyományos szigetelőanyagok leggyakoribb formái

  • Merev habszigetelés – a falakon, a padlón és a mennyezeten általában merev szigetelést alkalmaznak.
  • Gyapjú típusú padlásszigetelés  – ez a hidegtetők legelterjedtebb tetőszigetelési formája, és jellemzően üvegszálas vagy ásványi rost alapú.
  • Alumíniumfóliával alátámasztott szigetelés   – Ha a tetőtérben „meleg tető” szigetelés van.
  • Többrétegű fóliaszigetelés  – nem olyan elterjedt, de specifikusabb alkalmazásokban használják, ahol más szigetelési formák esetleg nem megfelelőek.
  • Foam Spray Insulation – ezzel Ön is szigetelhet, de ismernie kell ennek a legújabb szigetelési módnak az előnyeit és hátrányait.
  • Permetező-habszigetelő  – Használhatja bárki, de tudni kell a lehetséges buktatókat, mielőtt bárki belefogna.
           
Természetes szigetelőanyagok:

    A természetes szigetelőanyagok egyre népszerűbbé válnak, ahogy  kezdjük felismerni ennek az anyagnak az előnyeit otthonaink és  családjaink számára, akik ott fognak élni. A  természetes anyagokat újrahasznosítják, könnyen felszívják és leadják a  nedvességet, nem tartalmaznak semmilyen kellemetlen vegyszert.
    • Faszálas szigetelés – használható padlásszigetelésként, belső vagy külső fal- vagy padlószigetelésként, könnyű és kellemes vele dolgozni.
    • Báránygyapjú szigetelés – sok dologra képes ez az ártatlan, természetes anyag.
    • Kék farmer szigetelés – ez az egyik legújabb, újrahasznosított kék farmerből készült környezetbarát szigetelés, amely egyre népszerűbb.
    Hangszigetelés

    A szigetelés első számú feladata éppen az, hogy otthona minden évszakban szigetelt és energiatakarékos legyen.
    Ha forgalmas úton vagy háziállatokkal teli környéken él, valószínűleg tisztában van azzal, hogy a külső zaj, milyen
    idegesítő lehet. Még az otthonában lévő többi helyiség zaja is zavaró lehet. A zajszennyezésnek számos formája van,
    és a legtöbb esetben elkerülhetetlen, de amikor otthon tartózkodunk, jó, ha egy kis nyugalom van a saját
    környezetünkben.Otthonának hangszigetelése viszonylag egyszerű megoldás, amely javíthatja életminőségét.
    Szigetelés és zajcsökkentés
    A hanghullámok egyik területről a másikra terjedésének megállításához olyan anyagra (szigetelésre) van szükség, amely
    lehatárolja a zajforrást, ill. elnyeli a rezgéseit. A jó szigetelés „elnyeli” a zajt, és megakadályozza, hogy az Ön számára
    zavaró legyen, amíg Ön otthon van. A hangszennyezésnek két formája van: levegőn keresztül és közvetlen behatás útján.
    Ha a ház körüli gyakran hallható zajokra gondolunk, meg tudjuk különböztetni egymástól. A tévézaj és az elhaladó autók
    zajszennyezést okoznak a levegőben, de a fölöttünk lakó lépései és a mosógép fizikai rezgéseket keltenek, ami ütközési zajt kelt. A szigetelés mindkét probléma ellen
    megoldás, és jelentősen csökkenti azokat.
    Melyik a legjobb hangszigetelés?
    Ha a hangszigetelés a cél, a legjobb választás az üvegszálas szigetelés és a befújt cellulóz szigetelés. Mindkét anyag hihetetlenül jól szigetel, és zajcsökkentő
    tulajdonságokkal is rendelkeznek. A szigetelés és a hangszigetelés kombinálásával pénzt takaríthatunk meg. Ezek az anyagok több okból is különösen jók a
    hangszigetelésben, mert nem engedik a hanghullámok áthaladását. Továbbá rendkívül nedvszívóak is, így a hang nem képes áthaladni a falon.
     
    Írjon vagy hívjon
    Vissza a tartalomhoz