PROFESSZIONÁLIS MUNKÁINK
Nyílászárók beállítása
Ablaknyílászárók beállításának szempontjai
- Attól függően, hogy műanyag, fa vagy fémkeretes
- Mindennapi használat,
- Időjárási tényezők (széllökés),
- A ház vagy épület mozgása,
- Hőmérsékleti hatások,
- Tökéletes záródás és szigetelés


Ajtónyílászárók beállítása
- Bejárati ajtók,
- Erkélyajtók,
- Kapuajtók,
- Bukó- és nyíló ablakok,
- Beltéri ajtók,
- Biztonsági ajtók,
- Tolóajtók,
- Csuklós ajtók
Az új ablakok elhelyezése, cseréje, felújítása!
Akár új házat épít, akár jelenlegi otthonát felújítja, az egyik legnagyobb kérdés az, hogy hová kerüljenek az új ablakok. Az ablakok vitathatatlanul a legfontosabb jellemzői egy otthonnak, természetes fényt hoznak be, kilátást nyújtanak a szabadba, és vonzóvá tehetik otthonát. De hány ablakra van szükség, és hová kerüljenek?
Az otthon eleje: Ez az a terület a lakásban, ahol a legtöbb ablakra van szükség. Vannak, akik csak egy nagy ablakot választanak. Célszerű az ablakot közvetlenül az ajtó fölé helyezni, hogy fény áradjon a bejáratba. Egy másik lehetőség, hogy több ablakot helyez el otthona elején. Az ablakoknak nem kell azonos méretűnek vagy akár azonos típusúnak lenniük. A szimmetria és az egyensúly érzetének megteremtése érdekében azonban megfelelő díszítéssel és rácsmintával kell rendelkezniük.
Hálószobák: Ha hálószobáról van szó, a funkcionalitás fontosabb, mint a kilátás. A kis ablak előnyösebb, ha azt szeretné, hogy éjszaka a lehető legkevesebb fény szűrődjön be a hálószobába. Győződjön meg arról, hogy az ablak megfelelő méretű és magasságú, és megfelel-e a helyi tűzvédelmi szabályoknak, különösen, ha a szoba emeleten található.
Konyha: Mivel a konyhában rengeteg elem található, nehéz lehet megtalálni a megfelelő helyet az ablaknak. A legtöbben úgy döntenek, hogy ablakot helyeznek el a mosogató fölé, hogy ki tudjanak nézni, miközben mosogatnak. A tokos ablak funkcionálisan jó, mert a hajtókar elfordításával kifelé nyílik.
Nappali: A nappali remek hely lehet egy nagy kilátójú ablaknak, de ha az ablak egy forgalmas utcára néz, akkor nem biztos, hogy jó megoldás. A nagy nappali ablak másik előnye a sok fény áradhat a szobába.
Fürdőszoba: A fürdőszoba ablakait elég magasan kell elhelyezni, hogy megőrizze magánéletét. A tetőablak kiváló választás lehet.
Mikor kell ablakot cserélni? Ha az ablakok erősen megsérülnek és az esővíz is beszivárog, akkor komoly ok van a cserére. Nemcsak a hő-, és pénzveszteség, de idővel a penészedés is elterjedhet az ablakokon, amely a falakat és a helység levegőminőségét is erősen ronthatja. Ilyen esetben érdemes lehet egy ablakot kicserélni.
Régi ablakok javítása: Ha az ablak keretei viszonylag jó állapotban vannak, és a probléma csak a levegő szivárgása, a javítás nem csak lehetséges, hanem valószínűleg sokkal olcsóbb megoldás a cserénél – nem is beszélve az energia- és pénzmegtakarítás terén tett erőfeszítésekért.
A bepárásodott ablakok javítása: Az ablak hőszigetelők cseréje gyakran egy megoldás, anélkül, hogy az egész ablakot ki kellene cserélni, csak el kell távolítani az ablak belső oldalán lévő rögzítéseket, hogy elérhetők legyenek a hőszigetelők, amelyek a zárt üvegek keretén belül helyezkednek el. Ez a megoldás kezdetben drágább, mint a páramentesítés, de az energiatakarékosság szempontjából viszonylag rövid időn belül megtérül a befektetés. Az, hogy melyik a legjobb megoldás, az mindig a cserére szánt ablak állapotától függ. A kétrétegű ablakok hőszigetelőinek élettartama körülbelül 20 év, így teljesen normális, hogy cserélni kell őket.
Ajtók cseréje, beállítása, felújítása, szigetelése!
Ajtók beállítása, cseréje, nyílászárók szigetelése, zárcseréje és festése
Egy teljesen új ajtó is ritkán illeszkedik 100%-ig tökéletesen az első alkalommal, ezért módosítani kell rajta, hogy megfelelően működjön. Az ajtók többféleképpen állíthatók be, de fontos, hogy minden alkalommal megfelelően lendíthető és zárható legyen.
Régi ajtók javítása és beállítása
Régi, megereszkedett ajtók általában nem záródnak már jól, és súrolják az ajtókeretet, ezért időben akár le is eshetnek. Gyakori probléma/tünet, hogy az ajtókilincs oldala hozzá ütődik a kerethez, ami megakadályozza az ajtó becsukódását. Ennek leggyakrabban az az oka, hogy a csavarok (általában a felső zsanérban, de néha mindegyik) meglazulnak az évek során az ajtónyitás és -csukás állandó súlya alatt. Mielőtt kicserélné otthonában a nyílászárókat, kérje szakvéleményünket, hogy kell-e újat venni, vagy inkább régieket még fel lehet újítani. De ha már Ön megvásárolta a kiválasztott termékeket, mi nagyon kedvező áron beszereljük. De gondolja meg, hogy egy újraszigetelés költségei már jelentősen csökkenthetik a fűtésszámlát.
Írjon vagy hívjon